Ospa nie tylko dziecięca

Kalium Effervescens cena ProSzkliwo dla dzieci

Każda dolegliwość wywołuje większe lub mniejsze obawy odnośnie możliwości zachorowania na nią, a także powikłań, które mogą być dalszą konsekwencją przebytej infekcji. To właśnie wirusy należą do najbardziej problematycznych źródeł chorób. Są one bardzo aktywne biologicznie, często ulegają również sezonowym mutacjom. Odbija się to ujemnie na skuteczności szczepionek i powoduje, że lekarze mają sporo pracy. Ospa wietrzna jest świetnym przykładem schorzenia, które z uwagi na swą przewlekłość oraz częstotliwość występowania może generować wiele problemów. Rodzice sądzą, że do grupy osób narażonych na tę przypadłość należą wyłącznie ich dzieci, ale nie jest tak do końca.

Rzeczywiście statystyki wskazują, że około 80 procent przypadków zachorowań na ospę dotyczy dzieci w wieku do 9 lat. Nie można jednak wykluczyć sytuacji, w której wysypka pojawi się też na skórze nastolatka, a nawet osoby zupełnie dorosłej. Ryzyko rośnie w przypadku ludzi, którzy nie przechodzili ospy wietrznej we wczesnym dzieciństwie. Jeśli w jakimś domu któreś z rodziców nie ma wspomnień po ospie za sobą, jest prawdopodobne, że także zachoruje.

Nie ma powodu, by panikować, albowiem ospa w postaci wietrznej nie jest najgorszą z chorób zakaźnych, które mogą nam się przytrafić. Objawy ustępują zwykle po kilkunastu dniach lub kilku tygodniach.