Powikłania są możliwe!

Isotrex opinie Biotene żel cena

Choroby zakaźne mają to do siebie, że w pewnych okolicznościach mogą owocować powikłaniami, które potrafią bezpośrednio zagrozić życiu chorego. Niestety dotyczy to także ospy wietrznej, co z miejsca obala mit, jakoby jej przebieg był zawsze taki sam. Organizm każdego człowieka jest inny, ale generalnie większość ludzi dysponuje pewnym bagażem wrodzonej odporności, która pomaga w walce z typowi dolegliwościami. Ten system ochronny miewa wszakże luki, których efektem są nieprzewidziane komplikacje. Wiele z nich jest w stanie dokonać w organizmie poważnych spustoszeń, które warto wypunktować.

Wprawdzie ospa to przede wszystkim wysypka skórna, jednakże drobnoustroje odpowiedzialne za jej wywołanie skupiają się w różnych miejscach – w układzie oddechowym, w węzłach chłonnych, są też obecne w krwiobiegu. Znane są przypadki powikłań neurologicznych, gdy ofiarą infekcji pada mózg pacjenta. Dochodzi wtedy do ataksji mózgowej czy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. Możliwe jest też wystąpienie drgawek podczas gorączki, która zalicza się do standardowych objawów ospy wietrznej.

Kontakt skóry chorego z bakteriami może z kolei implikować powikłania dermatologiczne, takie jak nadkażenia bakteryjne. Paciorkowce oraz gronkowce mogą wywołać bardzo poważne przypadłości, włącznie z martwiczym zapaleniem powięzi.